Mari reduceri de taxe

Taxa de înscriere: 400 RON
Taxa școlarizare pentru anul școlar 2024 – 2025 este:
  • 5600 RON la plata integrală a taxei
  • 6000 RON la plata în 3 rate prestabilite
  • 6700 RON la plata în 10 rate lunare

Te poti inscrie online folosind formularul de mai jos

Se pot înscrie și absolvenți de liceu fără diplomă de bacalaureat!

Introduceti numele si prenumele.
Introduceti adresa de email.
Introduceti numarul de telefon.
Lasa-ne un mesaj.
Incarca aici adeverinta de absolvire a liceului sau diploma de bacalaureat
(*) Adeverinta de absolvire a liceului sau diploma de bacalaureat
Incarca aici certificatul tau de naștere
(*) daca e cazul
Documentele sunt acceptate numai in format PDF sau ca imagini
Puteti trimite un maxim de 20MB, iar daca fisierele dumneavoastra ocupa mai mult, va rugam sa le redimensionati sau sa le trimiteti pe email
Trebuie sa fii de acord cu prelucrarea datelor.

Actele solicitate se trimit electronic în momentul înscrierii.
Taxa de înscriere se achită în momentul înscrierii, de preferat prin virament bancar:

Beneficiar: Școala Postliceală Sanitară ”SF. VASILE CEL MARE”
Banca: Raiffeisen Bank
Cont: RO34 RZBR 0000 0600 1203 0400
În termen de 5 zile de la data înscrierii se achită 500 lei și până în 26 august încă 500 lei.
Sumele achitate nu se returneaza dupa incheierea și semnarea contractului de scolarizare.

Începând cu 1 februarie 2024, Școala Postliceală Sanitară ”SF. VASILE CEL MARE”, București, prima scoala ACREDITATA prin Ordinul MEdC nr. 5637/14.11.2006, face înscrieri ONLINE pentru anul I al anului școlar 2024 – 2025, la specializarile:

• asistent medical generalist
    140 locuri

Admiterea se face în ordinea înscrierii, pe baza studierii legalității actelor depuse la dosar.

Dacă numărul de înscriși depășește numărul de locuri, departajarea se va face după media generală din liceu.

Actele pentru înscriere, scannate sau fotografiate, mai pot fi trimise școlii electronic si pe:

Cine se poate inscrie?

• Se pot înscrie absolvenţi de liceu, cu sau fără diplomă de bacalaureat.
  • De asemenea se pot înscrie, pentru a-și rezerva locul, elevi din ultimul an de liceu.

Cat costa?

• Taxa de înscriere: 400 lei
  • Taxa școlarizare pentru anul școlar 2024 – 2025 este:
    • 5600 lei la plata integrală a taxei
    • 6000 lei la plata în 3 rate prestabilite
    • 6700 lei la plata în 10 rate lunare

De ce reduceri beneficiezi?

• primul inscris: reducere a taxei de școlarizare cu 20%
  • cei înscriși în perioada 1 februarie - 29 februarie: reducere a taxei de școlarizare cu 600 lei din varianta de plată aleasă.
  • cei înscriși în perioada 1 martie - 31 martie: reducere a taxei de școlarizare cu 500 lei din varianta de plată aleasă.
  • cei înscriși în perioada 1 aprilie - 30 aprilie: reducere a taxei de școlarizare cu 400 lei din varianta de plată aleasă.
  • cei înscriși în perioada 1 mai - 31 mai: reducere a taxei de școlarizare cu 200 lei din varianta de plată aleasă.
  • cei înscriși în perioada 1 iunie – 30 iunie: reducere a taxei de școlarizare cu 100 lei din varianta de plată aleasă.
  • cei înscriși în ziua de naștere: reducere a taxei de școlarizare cu 100 lei din varianta de plată aleasă (se cumulează cu celelalte bonusuri).

De ce facilitati suplimentare beneficiezi?

• Acces gratuit la Biblioteca virtuala a scolii
  • Pregatire suplimentara gratuita (meditatii)
  • Acces gratuit la platforma electronica InfoSVM a scolii
  • Acces la catalogul electronic

Care sunt actele necesare pentru înscriere?

• diploma de bacalaureat sau certificat de absolvire a liceului
  • foaia matricolă de la liceu
  • certificat de naștere
  • certificat de căsătorie
  • cartea de identitate
  • adeverință medicală
  • actele se vor prezenta în original și copie xerox pentru a fi certificate conform cu originalul.
* Atenție! Bonusul se returnează școlii, în cazul în care elevul se transferă al altă școală, indiferent de anul de studiu în care se află elevul în mometul solicitării transferului (aprobarea transferului se acordă numai după returnarea bonusul de înscriere).

** Taxele achitate nu se returneaza in cazul retragerii dosarului sau in cazul renuntarii la locul ocupat

*** Neachitarea obligatiilor de plata anuleaza inscrierea

**** Contractul de scolarizare se incheie in momentul inscrierii

***** Nu se percepe taxă de înscriere pentru anul II și III.