Inscrierile online s-au incheiat. Va multumim pentru alegerea facuta.

Începând cu 4 mai 2020, Școala Postliceală Sanitară ”SF. VASILE CEL MARE”, București, prima scoala ACREDITATA prin Ordinul MEdC nr. 5637/14.11.2006, face înscrieri ONLINE pentru anul I al anului școlar 2020 – 2021, la specializarile:

• asistent medical generalist
    120 locuri
  • asistent medical de farmacie
    60 locuri

Admiterea se face în ordinea înscrierii, pe baza studierii legalității actelor depuse la dosar.

Cine se poate inscrie?

• Se pot înscrie absolvenţi de liceu, cu sau fără diplomă de bacalaureat.
  • De asemenea se pot înscrie, pentru a-și rezerva locul, elevi din ultimul an de liceu.

Cat costa?

• Taxa de înscriere: 180 lei
    Din cauza perioadei dificile creata de pandemia de Corona Virus, Scoala Sanitara Postliceală "Sf Vasile cel Mare" NU mai percepe taxa de inscriere.
  • Taxa școlarizare pentru anul școlar 2020 – 2021 este:
    • 3300 lei la plata integrală a taxei
    • 3500 lei la plata în 3 rate
    • 3700 lei la plata în 10 rate

De ce reduceri beneficiezi?

• cei înscriși în perioada 1 mai - 31 mai: reducere a taxei cu 300 lei
  • cei înscriși în perioada 3 iunie – 28 iunie: reducere a taxei cu 100 lei
  • cei înscriși în ziua de naștere: reducere a taxei cu 100 lei (se cumulează cu celelalte bonusuri)

De ce facilitati suplimentare beneficiezi?

• Acces gratuit la BIBLIOTECA VIRTUALĂ
  • Pregatire suplimentara gratuita (meditatii)
  • Abonament servicii medicale

Ce trebuie sa contina dosarul de înscriere?

• Cerere de înscriere
  • Carte de identitate - original şi copie xerox
  • Certificat de naștere - original şi copie xerox
  • Certificat de căsătorie / hotărâre de divort (în cazul schimbării numelui) - original şi copie xerox